O krok od najwyższego trofeum - Puchar Polski 2015

PP 2015W ubiegły weekend wzięliśmy udział w XXII edycji Pucharu Polski w koszykówce na wózkach. W turnieju tym startowało 8 najmocniejszych zespołów według klasyfikacji ligowej sezonu 2014/15.Organizatorem był obrońca pucharu z zeszłego roku, stołeczna drużyna - KSN Start Warszawa. Dla nas był to debiut w tego typu rozgrywkach.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z osłabioną drużyną z Wrocławia, dzięki czemu nasi najmłodsi zawodnicy też mogli pokazać swoje umiejętności na parkiecie. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 64:37.
W półfinale trafiliśmy na drużynę IKS GTM Konstancin - wicemistrza Polski sezonu 2014/15. Do meczu podeszliśmy bardzo zmotywowani, ponieważ jak do tej pory, jeszcze nigdy nie udało nam się wygrać meczu z "piekarzami". W półfinale Pucharu Polski przełamaliśmy tę złą passę. Już w pierwszej połowie meczu wypracowaliśmy sobie przewagę, dzięki której do końca, mogliśmy kontrolować wynik. Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 60:49, które dało nam historyczny awans do finałowego meczu Pucharu Polski!
W finale stanęliśmy naprzeciw aktualnym Mistrzom Polski - START Rzeszów. Ta doświadczona drużyna nie pozostawiała suchej nitki, na swoich poprzednich przeciwnikach (np. pokonując młodych zawodników z Łodzi wynikiem 101:16). Tym razem jednak okazało się, że PACTUM Scyzory Kielce nie są chłopcami do bicia. Spotkanie to okazało się meczem naprawdę godnym finału Pucharu Polski. W pierwszej połowie Rzeszów okazał się troszkę lepszy, do przerwy na tablicy widniał zaskakująco niski wynik 25:16 dla Mistrza Polski. Na drugą połowę wyszliśmy jednak bardzo zmotywowani i w głowach mieliśmy cenne wskazówki naszego trenera Krzysztofa Pietrzyka, dzięki którym w trzeciej kwarcie szybko dogoniliśmy wynik i Rzeszów prowadził już tylko 1 punktem. Czwarta kwarta była typową grą kosz za kosz, ale jednak Rzeszów zachował 1 punktową przewagę do ostatnich sekund. Musieliśmy ratować sytuację faulem taktycznym, mieliśmy już na koncie 5 fauli i tylko dzięki niecelnym rzutom osobistym naszego przeciwnika i wznowieniu przez nas akcji, mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety po jednym celnym rzucie oraz przerwie na żądanie pozostało nam tylko niecałe 3 sekundy na przeprowadzenie ataku z połowy przeciwnika i ostatecznie przegraliśmy spotkanie wynikiem 40:42 dla Mistrza Polski, któremu gratulujemy wygranej.
Pomimo porażki w finale jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiego miejsca, bo to o jedno oczko wyżej niż w Mistrzostwach Polski i jedyną niepokonaną przez nas drużyną w Polsce jest już tylko aktualny Mistrz kraju START Rzeszów.
Na trzecim miejscu stanęła drużyna z Konstancina, której również gratulujemy.

Wyniki naszych spotkań:

ELIMINACJE
KS PACTUM Scyzory Kielce 64:37 START Wrocław
(21:10, 18:9, 15:8, 10:10)
Kielce: Moćko S., Gajewski 6, Koczwara 2, Moćko F. 16, Pietrzyk 21, Garbacz 17, Minda, Sobieraj 2, Kozieł, Szymczak

PÓŁFINAŁ
IKS GTM Konstancin 49:60 KS PACTUM Scyzory Kielce
(10:10, 6:13, 18:16, 15:21)
Kielce: Moćko S., Gajewski, Koczwara, Moćko F. 21, Pietrzyk 21, Garbacz 16, Minda 2, Sobieraj, Kozieł, Szymczak

FINAŁ
START Rzeszów 42:40 KS PACTUM Scyzory Kielce
(12:10, 13:6, 9:17, 8:7)
Kielce: Moćko S, Gajewski, Koczwara, Moćko F. 16, Pietrzyk 14 (1x3), Garbacz 10, Minda, Sobieraj, Kozieł, Szymczak