Pardubicki Puchar w osłabieniu kończymy na 4 miejscu

pardubice 2022Pierwszy towarzyski turniej nie był dla nas zbyt łaskawy. Do Pardubic nie pojechało z przyczyn osobistych dwóch kluczowych zawodników - Szymon Gładysz i Krystian Sobieraj, bez których ciężko nam było zdobywać strefę podkoszową. O ile w pierwszych kwartach staraliśmy się jakoś podtrzymywać wynik rzutami z półdystansu, tak drugie odsłony spotkań pokazały, że jednak nie mamy co liczyć na zwycięstwa bez wysokopunktowych zawodników w tym turnieju. Z czeskim Tigers Ceske Budejovice i mocnym Ondra Pliska na czele przegraliśmy wynikiem 73:44, WBS Pardubice - Wheelchair Basketball Studánka Pardubice triumfowało nad nami 70:52, a z niemieckim RB Zwickau e.V. przegraliśmy 78:41. I to właśnie drużyna z Niemiec wygrała wszystkie spotkania i tym samym sięgnęła po Pardubicki Puchar. Na szczęście luźna i towarzyska atmosfera turnieju pozwala nam szybko zapomnieć o wynikach i skupić się na dalszej pracy Dziękujemy drużynie WBS Pardubice i Jarda Menc za wspaniałą gościnę i świetnie zorganizowany turniej.

 

Na turnieju wystąpiliśmy w składzie:

Minda, Wrona, Zubrzycki, Jabłoński, Szymczak, Moćko F., Moćko S. 

Przed nami 24-25 września wyjazd na mocniejszy turniej do Wiednia, na zaproszenie drużyny Sitting Bulls. Szczegóły już wkrótce!

Dziękujemy sponsorom i partnerom:
Medico24.pl Pactum Kancelaria Finansowa Carico Poland Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Miasto Kielce PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Polski Związek Koszykówki TVP3 Kielce Echo Dnia Świętokrzyskie

Wspierają nas

Herb_miasta_Kielce.png

 

inwestuj-w-kielcach.jpg

logo-PACTUM

far

 

 

 

urzad marsz m