II miejsce w Pucharze Polski

PP 2016Po pierwszym dniu, odnosząc dwa zwycięstwa, najpierw nad gospodarzem turnieju drużyną KSS Mustang Konin wynikiem 65:37, a następnie nad IKS GTM Konstancin 63:48 zapewniliśmy sobie awans do finału Pucharu Polski. W niedzielnym finale podobnie jak w zeszłym sezonie spotkaliśmy się ze zwycięzcą okrojonej drugiej grupy START-em Rzeszów. Niestety po dwóch ciężkich sobotnich meczach nie udało nam się poprawić wyniku z zeszłego roku i to Mistrz Polski znowu sięgnał po Puchar Polski pokonując nas wynikiem 68:44 a my ponownie uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęła drużyna KSS Mustang Konin, czwarty był IKS GTM Konstancin, a na piątym miejscu znalazła się drużyna Mustang Young, która w Pucharze zastąpiła nieobecny START Wrocław, który dosłownie kilka dni przed turniejem zrezygnował z udziału co też uniemożliwiło zmianę harmonogramu. Zespół ŁTRSN Łódż nie stawił się na mecz o 3 miejsce i tym samym został zdyskwalifikowany. Miejmy nadzieje, że do przyszłych turniejów o Puchar Polski drużyny podejdą z większym profesjonalizmem.

Wyniki:

Sobota:
KS PACTUM Scyzory Kielce 65:37 KSS Mustang Konin
(10:10, 21:13, 21:6, 13:8)
Kielce: Moćko F. 21, Garbacz 18, Pietrzyk 14, Sobieraj 6, Minda 2, Moćko S. 2, Wrona 2, Gajewski, Kozieł, Świeboda

KS PACTUM Scyzory Kielce 63:48 IKS GTM Konstancin
(11:15, 13:11, 19:13, 20:9)
Kielce: Moćko F. 38 (1x3), Pietrzyk 13 (1x3), Garbacz 7, Świeboda 3, Minda 2, Moćko S, Wrona, Gajewski, Sobieraj, Kozieł

Niedziela:
KS PACTUM Scyzory Kielce 44:68 START Rzeszów
(8:15, 6:21, 18:17, 12:15)
Kielce: Moćko F. 27, Pietrzyk 12, Garbacz 5, Gajewski, Moćko S., Minda, Wrona, Sobieraj, Kozieł, Świeboda

Klasyfikacja końcowa:

1. Start Rzeszów
2. KS Pactum Scyzory Kielce
3. KSS Mustang Konin
4. IKS GTM Konstancin
5. KSS Mustang Young Konin

Teraz przed nami walka o punkty w Central European Cup oraz dalsze rozgrywki o Mistrzostwo Polski.