Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Górnikiem Toyota Wałbrzych

10 kolejka 2022Ekipa z Wałbrzycha przyjechała do Suchedniowa w bardzo mocnym nastawieniu i dało się to odczuć w nerwowej pierwszej kwarcie. Wynik oscylował wokół remisu, a na boisku mogliśmy zobaczyć bardzo dynamiczną zmianę wyniku oraz dużo ciekawych akcji po obu stronach. W drugiej kwarcie udało nam się jednak złapać lepszy rytm gry, powiększyć przewagę i wyjść na 9 punktowe prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie nie zwolniliśmy tempa, skuteczne akcje i szczelna obrona naszego zespołu sukcesywnie powiększała dystans i pozwoliła nam kontrolować spokojnie wynik do końca spotkania, mecz zakończył się zwycięstwem 72 do 52.

Tym samym awansowaliśmy do fazy Play Off z 2 miejsca i czekamy na naszego rywala w dalszej fazie rozgrywek. Kandydatami są drużyna z Konstancina lub Wałbrzycha - obydwie drużyny spotkają się w przyszły weekend w zaległym meczu decydującym o układzie tabeli. Przed Wałbrzychem nie lada wyzwanie, bowiem na konstancińskim parkiecie przegrali 53:75. Oznacza to, że muszą wygrać minimum 22 punktową przewagą wraz z lepszym bilansem rzuconych koszy, aby wskoczyć na 3 miejsce.

W Krakowie bez niespodzianki, lider tabeli KSS Mustang pokonał For Heroes Kraków wynikiem 65:35.

Teraz na naszym celowniku jak najlepszy występ w Eurolidze. 22-24 kwietnia odwiedzimy włoską Sardynię, a dokładniej miejscowy klub Dinamo Lab Sassari, który jest organizatorem finału EuroCup 2. Wkrótce więcej informacji!

Wynik meczu:

PACTUM Scyzory Kielce 72:52 Górnik Toyota Wałbrzych

(21:19, 19:12, 18:10, 14:11)

Kielce w składzie:

Moćko Szymon 2 pkt, Szymczak Jan 6 pkt, Moćko Filip 30 pkt(3x3), Gładysz Szymon 18 pkt, Minda Mariusz 2 pkt ,

Sobieraj Krystian 9 pkt, Wrona Michał, Jarosław Świeboda 3 pkt, Filip Jabłoński 2 pkt

Wałbrzych w składzie:

Rokitowski, Łysik 2 pkt, Łyko 4 pkt, Fortoński 2 pkt ,Balcerowski 26 pkt (1x3). Łabęcki 8 pkt, Przewłocki 8pkt(1x3), Wilczyński 2 pkt, Szarek, Awad