Przegrywamy mecz o Superpuchar Polski

Superpuchar Lublin

W piątek 18 lutego o godzinie 14:00 na hali Globus w Lublinie podczas finałowego turnieju Suzuki Puchar Polski odbył się mecz o Superpuchar Polski w koszykówce na wózkach, którego organizatorem był Polski Związek Koszykówki. Spotkanie od samego początku zwiastowało kawał dobrego widowiska. Cała pierwsza połowa była tak naprawdę walką punkt za punkt, do przerwy na tablicy widniał wynik 33:31 dla obecnego Mistrza - KSS Mustang Konin. W drugiej połowie nasza skuteczność w ataku jednak nieco spadła i pozwoliła przeciwnikowi na kilkupunktowe wyjście na prowadzenie. Do końca spotkania nie udało nam się już dogonić straty i ostatecznie wynikiem 65:51 musieliśmy oddać zwycięstwo drużynie z Konina. Na pewno pozostał nam niedosyt, bo mieliśmy ogromną szanse na wydarcie tego zwycięstwa. Teraz czeka nas spora przerwa od rozgrywek, między innymi w związku z przesunięciem rozgrywek Euroligi na późniejszy termin i pauzie w kolejce PLKnW. Skupiamy się więc na mocnych treningach i na pewno wrócimy silniejsi. Ogromne podziękowania dla naszych cudownych kibiców, którzy przybyli za nami z Kielc i głośno wspierali podczas tego spotkania, dzięki Wam czuliśmy się jak na własnym parkiecie!

9 kolejka PLKnW to idealny moment na rewanż, ponieważ 19 marca na wyjeździe zmierzymy się właśnie z drużyną KSS Mustang Konin.

KSS Mustang Konin 65:51 KS PACTUM Scyzory Kielce

Kielce: Moćko F. 26 (2x3), Sobieraj 15, Gładysz 10, Świeboda 2, Moćko S., Szymczak, Wrona, Minda, Zubrzycki, Jabłoński, Kozieł, Gajewski

Konin: Łuszyński 35 (1x3), Wesołowski 18, Kornacki 10, Darnikowski 2, Bystrzycki, Brzeziński, Stelmasik, Kupiecki, Tylak, Jankowski

Polski Związek Koszykówki Polska Liga Koszykówki na Wózkach Pactum Kancelaria Finansowa Orto-Punkt Carico Poland Miasto Kielce Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego