PACTUM Scyzory Kielce Wicemistrzem Polski sezonu 2016/2017!

Finał MP RzeszówNasza drużyna po raz pierwszy w historii klubu zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski.

W poprzednich latach dwukrotnie zdobywaliśmy brązowe medale w polskiej lidze. W tym sezonie zrobiliśmy ogromny postęp i dostaliśmy się do ścisłego finału który odbył się w dniach 6-7 maj w Rzeszowie . W półfinale pokonaliśmy drużynę Mad Devils Victoria Mieroszów a drużyna Start Rzeszów pokonała IKS GTM Konstancin.

W niedzielnym finale spotkaliśmy się ze Startem Rzeszów i po bardzo  wyrównanej walce nasz zespół uległ nieznacznie gospodarzom 61:57 i to Rzeszowianie zostali Mistrzem Polski sezonu 2016/2017 - gratulujemy!

Mecz o złoty medal był godny finału Mistrzostw Polski, emocje trzymały do samego końca i nawet w pewnym momencie (w III kwarcie) udało nam się wyjść na prowadzenie ale końcówka meczu okazała się minimalnie lepsza dla Rzeszowa. Cieszy nas również fakt wybrania do najlepszej piątki turnieju finałowego dwóch naszych zawodników- grającego trenera Krzysztofa Pietrzyka i Filipa Moćko.

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła drużyna  IKS GTM Konstancin pokonując wysoko Mad Devils Victoria Mieroszów 86-59.

Wyniki półfinałów - sobota 06.05.2017:

Pactum Scyzory Kielce 77:58 Mad Devils Victoria Mieroszów
(25:19;18:10;16:13;14:16)
Kielce grali: Moćko Filip. 42 pkt, Pietrzyk Krzysztof 23 , Garbacz Arkadiusz 4 , Minda Mariusz 4 pkt  , Świeboda Jarosław 2  , Wrona Michał , Moćko Szymon, Sobieraj Krystian,Gajewski Jarosław, Abayomi Bamgbopa.

(14:12;17:14;16:18;14:13)
Kielce grali: Moćko Filip. 26 pkt, Pietrzyk Krzysztof 16 (1x3) , Garbacz Arkadiusz 19 , Minda Mariusz   , Świeboda Jarosław   , Wrona Michał , Moćko Szymon, Sobieraj Krystian,Gajewski Jarosław 1 pkt, Abayomi Bamgbopa.

Klasyfikacja końcowa:

1. Start Rzeszów - Mistrz Polski

2. PACTUM Scyzory Kielce - Wicemistrz Polski

3. IKS GTM Konstancin - brązowy medal

4. Mad Devils Victoria Mieroszów

Królem Strzelców został Rafał Tyburowski z IKS GTM Konstancin - 73pkt.

Najlepsza piątka turnieju o Mistrzostwo Polski :

1.Rafał Tyburowski- IKS GTM Konstancin

2. Michał Kruk- Start Rzeszów

3. Krzysztof Pietrzyk - PACTUM Scyzory Kielce

4. Filip Moćko - PACTUM Scyzory Kielce

5. Kamil Kornacki - Mad Devils Victoria Mieroszów

Podsumowując ten sezon 2016/2017 był dla nas bardzo udany. Zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski w Polskiej Lidze, Wicemistrzostwo  w Pucharze Europy Centralnej, II miejsce w Pucharze Polski oraz udanie zadebiutowaliśmy w Europejskich Pucharach (zajęliśmy też II miejsce). Mamy jeden z najmłodszych zespołów w Polsce i myślimy, że w przyszłej edycji rozgrywek będziemy znów walczyć o najwyższe cele zarówno w Polsce jak i na arenach międzynarodowych. Dziękujemy naszemu sponsorowi Kancelarii Finansowej PACTUM, Urzędowi Miasta Kielce i Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie finansowe, bez których nie byłoby tak fantastycznych wyników.