Złoto na koniec sezonu!

Zloto Central European CupW dniu 21/05 walczyliśmy w Pardubicach (Czechy) w finale Central European Cup 2015/16. W półfinałowym meczu pokonaliśmy drużynę Hobit Brno wynikiem 69:45 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do finału. W drugim półfinale awans do finału wywalczyła drużyna gospodarzy - WBS Pardubice - pokonując po wyrównanej walce drużynę KSS Mustang Konin wynikiem 47:42. W głównym meczu turnieju spotkaliśmy się z drużyną WBS Pardubice, tworząc sportowe widowisko godne finału. Jeszcze po trzech kwartach prowadziliśmy tylko 6 pkt z drużyną Czech. Jednak w czwartej kwarcie zagraliśmy koncertowo (wynik kwarty 22:1) i cały mecz zakończyliśmy wygraną 62:36 biorąc udany rewanż za porażkę z Pardubicami w fazie grupowej. Jest to wspaniały sukces dla naszej drużyny gdyż w poprzednich sezonach zajmowaliśmy odpowiednio- 3 miejsce (2013/2014) 2- miejsce(2014/2015).

To już koniec naszych ligowych zmagań w tym sezonie, zaliczamy go do naprawdę bardzo udanych! Do naszych osiągnięć dopisujemy 3 wspaniałe sukcesy: II miejsce w Pucharze Polski, po raz drugi z rzędu brązowy medal Mistrzostw Polski oraz po raz pierwszy w historii startów - złoty medal w międzynarodowej Lidze Czeskiej! A to wszystko po zaledwie 3 latach sumiennych i regularnych treningów! Na pewno nie spoczywamy na laurach i stawiamy już sobie powoli wyższe cele na następny sezon - nasza drużyna będzie występować po raz pierwszy w historii w Europejskich Pucharach!


Składamy podziękowania dla naszego głównego sponsora Kancelarii Finansowej PACTUM, firmie Promesa, Lugras, Tes Transport oraz Prezydentowi Miasta Kielce i Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego za wsparcie finansowe a naszym wszystkim wspaniałym kibicom za wsparcie i doping. Bez Was wszystkich na pewno nie byłoby takich wspaniałych sukcesów!!! 
Teraz przed nami zasłużony odpoczynek, a nowy sezon 2016/2017 zaczynamy już od września!

 

 

Wyniki turnieju finałowego Central European Cup 2015/16:

 

Mecze półfinałowe:

KS PACTUM Scyzory Kielce 69:45 Hobit Brno
(16:12, 16:9, 15:12, 22:12)
Kielce: Moćko Filip 31 pkt, Pietrzyk Krzysztof 22 pkt, Garbacz Arkadiusz 7 pkt, Świeboda Jarosław 4 pkt, Minda Mariusz 3 pkt, Sobieraj Krystian 2 pkt, Moćko Szymon, Wrona Michał

 

WBS Pardubice 47: 42 KSS Mustang Konin

 

Mecz o brązowy medal:

 

HOBIT Brno 66:32 KSS Mustang Konin

 

Finał
KS PACTUM Scyzory Kielce 62:36 WBS Pardubice
(18:6, 7:16, 16:13, 21:1)
Kielce: Moćko F. 32 pkt, Pietrzyk 17 pkt (2x3), Świeboda 7 pkt, Garbacz 6 pkt, Sobieraj, Moćko S., Minda, Wrona


Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. KS PACTUM Scyzory Kielce
2. WBS Pardubice
3. HOBIT Brno
4. KSS Mustang Konin

 

Wspierają nas

Herb_miasta_Kielce.png

logo-PACTUM

far

 

Świętokrzyskie Stowarzyszenie
"WSPÓLNIE POMAGAMY"

 

urzad marsz m

 

tes transport m

promesa m

 

LUGRAS