Depczemy po piętach Mistrza Polski

9 kolejka KoninPrzez ostatni czas nastąpiło kilka zmian w organizacji klubu. Pod koniec lutego z roli trenera naszego zespołu ustąpił Przemek Sztorc i z tego też miejsca chcieliśmy mu bardzo podziękować za te 4 lata współpracy. Obowiązki trenera przejął nasz dotychczasowy kapitan - Filip Moćko. Tym samym rolę nowego kapitana Scyzorów obejmuje Szymon Gładysz.

Po miesięcznej przerwie od rozgrywek w sobotę 19 marca o godzinie 14:00 rozegraliśmy mecz na wyjeździe z KSS Mustang Konin. Niestety, nie obyło się bez małych komplikacji, w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych do meczu musieliśmy przystąpić bez wysokopunktowego zawodnika. Nasi koszykarze nie dali jednak tak od razu za wygraną. Dobry początek spotkania i wyrównana pierwsza kwarta zwiastowała po raz kolejny bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy Mistrzem a Vicemistrzem Polski.  Kibice na pewno nie mieli na co narzekać, walka toczyła się punkt za punkt aż do 3 minuty czwartej kwarty. Przy stanie 51:49 dla Mustanga,

po groźnym upadku Filipa Moćko w ferworze walki, nasz zespół stracił jednak trochę koncentracji. Fakt ten szybko i skutecznie wykorzystała drużyna z Konina zdobywając 6 punktów pod rząd. Przewaga ta, sprawnie kontrolowana przez gospodarza, pomimo wielu zrywów i prób okazała się już nie do odrobienia. Dziękujemy ekipie z Konina za wyrównany mecz i gratulujemy zwycięstwa. My wracamy jednak do domów z podniesioną głową i szlifujemy dalej formę na najważniejszą część sezonu - Euroliga i finały MP tuż tuż.

Następną kolejkę I ligi rozegramy z Górnikiem Toyota Wałbrzych 3 kwietnia w Suchedniowie.

Przyszły weekend natomiast to rozgrywki naszego II zespołu.

W drugoligowej kolejce 26 marca (sobota) będziemy gościć w Suchedniowie Start Warszawę oraz Start Białystok.

Wynik:

PACTUM Scyzory Kielce 57:66 KSS Mustang Konin

(14:15, 16:16, 15:16, 12:19)

Kielce grali:

Moćko Filip 32pkt (2x3), Gładysz Szymon 15pkt, Moćko Szymon, Szymczak Jan,  Minda Mariusz, Sobieraj Krystian 6pkt ,Wrona Michał 2 pkt, Jarosław Świeboda 2pkt, Filip Jabłoński

Konin:

Łuszyński 28 pkt (1x3), Wesołowski 13 pkt, Kornacki 15 pkt, Jankowski 2 pkt, Tylak 2 pkt, Stelmasik 2pkt, Bystrzycki 2 pkt, Brzeziński 2 pkt, Darnikowski, Kupiecki