Wygrywamy na wyjeździe z Górnikiem Toyota Wałbrzych!

Wałbrzych 29/01

Po niezbyt udanym początku spotkania zakończonym wynikiem 13:4 na korzyść gospodarzy wiedzieliśmy, że o zwycięstwo nie będzie tak łatwo. Zaspani po długiej podróży przebudziliśmy się dopiero w drugiej kwarcie i do przerwy, z niemałym trudem, doprowadziliśmy do remisu. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany i tak naprawdę do ostatnich dwóch minut ciężko było wyłonić zwycięzcę, walka z Górnikiem toczyła się punkt za punkt. Zimna krew w końcówce, skuteczna obrona i celne kosze w ataku dały nam ostatecznie cenne dwa punkty w lidze. Po 5 kolejce przesuwamy się na drugie miejsce w tabeli.

Dziękujemy gospodarzowi za wyrównaną, sportową walkę.

W równoległym meczu KSS Mustang Konin wygrał na własnym parkiecie z For Heroes Kraków 82:43 i umocnił się na pozycji lidera. Pauzował IKS GTM Konstancin.

Górnik Toyota Wałbrzych- koszykówka na wózkach 49:53 KS PACTUM Scyzory Kielce

(13:4, 12:21, 10:13, 14:15)

Kielce: Moćko F. 33 (2x3), Gładysz 10, Świeboda 6, Moćko S. 2, Minda 2, Sobieraj, Wrona, Szymczak, Jabłoński

Wałbrzych: Przewłocki 26 (1x3), Łabędzki 11, Balcerowski 8, Łyko 2, Łysik 2, Nowicki, Wilczyński, Rokitowski, Fortoński, Hołda

Tabela po 5 kolejkach (punkty / rozegrane mecze / zwycięstwa / porażki / bilans pkt)

1. KSS Mustang Konin - 8 pkt / 4 / 4 / 0 / 313:204

2. KS PACTUM Scyzory Kielce - 7 pkt / 4 / 3 / 1 / 250:209

3. IKS GTM Konstancin - 6 pkt / 4 / 2 / 2 / 226:241

4. Górnik Toyota Wałbrzych 5 pkt / 4 / 1 / 3 / 222:226

5. For Heroes Kraków 4 pkt / 4 / 0 / 4 / 142:273