5 miejsce w Eurolidze!

Euroliga ISzereg chorób i kontuzje, czyli to co w sporcie najmniej przyjemne niestety towarzyszyło nam w czasie przygotowań do długo wyczekiwanego wyjazdu na tegoroczne rozgrywki Euroleague 3 w Banja Luce, przepięknym mieście położonym w Bośni i Hercegowinie. Nie wiedząc do ostatnich dni kto będzie w stanie uczestniczyć w tych mocno obsadzonych rozgrywkach ostatecznie na turniej wybraliśmy się w 8 osobowym i jak się później okazało, najmłodszym (4 juniorów) składzie tego prestiżowego europejskiego turnieju, a wszystko to pod kierownictwem naszego trenera Przemysława Sztorca.Po uroczystym i bardzo miłym otwarciu na pierwszy rzut stanęliśmy naprzeciw tureckiej drużynie Turk Cell. Pomimo tego, że zespół ten od kilkunastu lat występuje w międzynarodowych rozgrywkach, nasza drużyna przez 3/4 meczu prowadziła walkę jak równy z równym - trzecia kwarta zakończyła się tylko 1 punktową przewagą Turków. Niestety w ostatniej kwarcie straciliśmy swój rytm gry, co też skutecznie wykorzystali przeciwnicy ostatecznie wygrywając spotkanie wynikiem  69:51


Euroliga IIPóźnym wieczorem czekał na nas mecz z austriacką drużyną RBB Flink Stones Graz, z którą mieliśmy okazję spotkać się w poprzedniej edycji Euroligi w Brnie, gdzie to nasz zespół wyszedł zwycięsko z batalii. Austriacy mocno zmotywowani wygraną w swoim pierwszym meczu z Francuzami od początku meczu wysoko stawiali poprzeczkę. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, wynik oscylował wokół remisu, lecz z lekką przewagą drużyny Flink Stones. Niestety do końca spotkania nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę i ostatecznie Austriacy skutecznie zrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę, mecz zakończył się wynikiem 69:62.

W drugi dzień w porach obiadowych zmierzyliśmy się z pierwszoligowym francuskim zespołem HSB Marseille. Wspaniała dyspozycja jednego z najmłodszych zawodników turnieju wybranych do All Star - Manu Gomeza (15 lat) oraz lepsza skuteczność przeciwników nie pozwoliła naszej drużynie na zwycięstwo w kolejnym spotkaniu, finał 62:43 dla Francuzów

Euroliga III

Nasz ostatni pojedynek z niepokonanym miejscowym zespołem KKI VRBAS Banja Luka był meczem zakańczającym tegoroczną edycję Euroleague 3 w Bośni i Hercegowinie. Gospodarzy udało nam się zaskoczyć tylko w pierwszych 10 minutach spotkania, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 18:16 dla miejscowych. Dalsza część spotkania to już znaczna przewaga doświadczonej i silnie zbudowanej drużynie, która jeszcze w zeszłym roku brała udział w wyższych rangą rozgrywkach Euroleague 2. 

Euroliga IV
 

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 92:48 i to właśnie drużyna gospodarzy awansowała do majowych finałów Challenge Cup w hiszpańskim Badajoz, odnosząc pełny sukces, zarówno sportowy jak i organizacyjny. Wyśmienite jedzenie, niesamowita atmosfera,bałkański klimat przekładany słoneczną, wiosenną aurą - to wszystko towarzyszyło nam przez cały pobyt w Bośni i Hercegowinie. 

 

Euroliga VIIPomimo porażek we wszystkich spotkaniach, zarówno od organizatorów, sędziów, jak i każdej z drużyn dostaliśmy mnóstwo słów uznania za wspaniałą walkę pomimo tak młodej kadry zawodników, co dało nam ogrom motywacji do dalszych treningów. Teraz przed nami runda finałowa Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach, 17 marca zagramy w Konstancinie z ŁTRSN Łódź o wejście do finałowej czwórki.

Wyniki Euro League 3 Grupa A - Banja Luka 2018:

 

Turk Cell 69:51 KS PACTUM Scyzory Kielce

(20:15, 11:14, 11:12, 27:10)

Kielce: Moćko F. 39 pkt (2x3), Świeboda 6 pkt, Szymczak 4 pkt, Sobieraj 2 pkt, Moćko S., Minda, Wrona, Gajewski

 

KS PACTUM Scyzory Kielce 62:69 Flink Stones

(18:9, 9:26, 16:12, 19:22)

Kielce: Moćko F. 37 pkt (6x3), Sobieraj 14 pkt, Wrona 6 pkt, Minda 2 pkt, Szymczak 2 pkt, Gajewski 1 pkt, Świeboda, Moćko S.

 

KS PACTUM Scyzory Kielce 43:62 Handi Sud Basket Marseille

(10:19,10:19, 17:10, 6:14)

Kielce: Moćko F. 31 pkt (1x3), Sobieraj 6 pkt, Świeboda 4 pkt, Gajewski 2 pkt, Wrona, Minda, Moćko S., Szymczak

 

KKI VRBAS Banja Luka 92:48 KS PACTUM Scyzory Kielce

(18:16, 27:7, 24:9, 23:16)

Kielce: Moćko F. 27 pkt (2x3), Sobieraj 4 pkt, Szymczak 4 pkt, Świeboda 3 pkt, Wrona 3 pkt (1x3), Gajewski 2 pkt, Moćko S. 2 pkt, Minda

 

KKI VRBAS Banja Luka 81:62 Turk Cell

Flink Stones 53:46 Handi Sud Basket Marseille

Handi Sud Basket Marseille 48:84 KKI VRBAS Banja Luka

Handi Sud Basket Marseille 51:57 Turk Cell

Flink Stones 50:69 KKI VRBAS Banja Luka

Turk Cell 66:56 Flink Stones

 

Końcowa klasyfikacja:

1. KKI VRBAS Banja Luka - awans do finałów Challenge Cup (Badajoz, Hiszpania)

2. KK Turk Cell

Euroliga VI

3. RBB Flink Stones Graz

4. Handi Sud Basket Marseille

5. KS PACTUM Scyzory Kielce

 

Najlepsza piątka turnieju:

Christopl Schaschl (RBB Flink Stones Graz)

Manu Gomez (HSB Marseille)

Ante Štimac (KKI Vrbas Banja Luka)

Murat Eksi (Turk Cell)

Filip Moćko (KS PACTUM Scyzory Kielce)

 


Ogromne podziękowania kierujemy do naszego sponsora PACTUM Kancelaria Finansowa oraz Urzędu Miasta Kielce za sfinansowanie wyjazdu na rozgrywki.

Wspierają nas

Herb_miasta_Kielce.png

 

inwestuj-w-kielcach.jpg

logo-PACTUM

far

 

 

Świętokrzyskie Stowarzyszenie
"WSPÓLNIE POMAGAMY"

 

 

urzad marsz m